Get Adobe Flash player

Aktualności

 

 Dopłaty do dniówek przepracowanych za miesiąc czerwiec dla pracowników Ruchu Piast

Informujemy iż za miesiac czerwiec br. ustalono następujące kwoty dopłaty do dniówek przepracowanych w zależnosci od stanowiska pracy:

Pracownicy dołowi : 11,60 zł

Pracownicy przeróbki: 8,70zł

Pracownicy administracji: 6,98zł

 

Szkolenie Grupy Młodych ZZG na Bogdance.

W ostatni weekend odbyły się kolejne warsztaty z cyklu szkoleniowego Grupy Młodych ZZG. Na którym oczywiście był również obecny przedstawiciel ZZGwP Piast Tym razem adeptów sztuki związkowej gościła lubelska Bogdanka. Po raz kolejny Paweł Galec uchylał przed nami tajemnice i zawiłości Temidy. Cały dzień przebiegał pod znakiem praktycznych aspektów i interpretacji prawa pracy, a także ustawy o ZZ wraz z jej przyszłymi zmianami. Poruszane kwestie wzbudziły żywe zainteresowanie uczestników, wynikiem czego wykład przekształcił się w pasjonującą debatę, trwającą aż do wieczora.
A tymczasem kolejny dzień rozpoczynał się nad wyraz ambitnie. Już wczesnym rankiem ekipa ZZG wybrała się na kopalnię LW Bogdanka, gdzie miała unikalną możliwość konfrontacji z dołową rzeczywistością. Ściana strugowa dla ślązaków to nie lada egzotyka, niemniej największe przeżyciem było przejście, a raczej przeczołganie się przez nią dla naszego prawnika – Pawła Galca, który stwierdził: "Już po raz kolejny miałem przyjemność prowadzenia szkolenia dla grupy młodych działaczy ZZG. Tematyka dotycząca aktualnych przepisów ustawy o związkach zawodowych w kontekście jej nadchodzącej nowelizacji płynnie przeszła w rozstrzyganie problemów, z którymi borykają się związkowcy i społeczni inspektorzy pracy w swoich kopalniach. Liczba kazuistycznych pytań dotyczących zarówno indywidualnego jak i zbiorowego prawa pracy pokazała stopień zaangażowania uczestników szkolenia w szeroko rozumianą działalność związkową. Szkolenia w tak przyjaznej atmosferze, przy dużej aktywności grupy zawsze mile się wspomina. Niezapomnianym przeżyciem będzie dla mnie zjazd pod ziemię, aby zobaczyć na żywo pracę kombajnu strugowego. Na jednym z portali społecznościowych napisałem, że trzeba to zobaczyć na własne oczy, żeby choć trochę zrozumieć co to jest ciężka praca. Uważam że każdy kto współpracuje z górnikami lub z górniczymi organizacjami związkowymi powinien mieć szanse na takie doświadczenie."

Pozostałym również owa wycieczka na długo zapadnie w pamięci tym bardziej, iż po wyjeździe fachowy wykład poprowadził Dariusz Batyra Kierownik Działu Górniczego pola Bogdanka. Młodzi związkowcy otrzymali nie garść, a skip wzorców i wskazówek, które dla wielu stały się istnym natchnieniem. Ile z tego wdrożymy na śląsku, zależy tylko od nas.
Nie zwalniając tempa, udaliśmy się na OSW Rogóźno celem wzięcia udziału w rozdaniu legitymacji związkowych wraz z biesiadą. Uroczystość nieco zapomniana, na lubelszczyźnie ma się bardzo dobrze. Dodatkowo celebrację uświetniła żywiołowa delegacja ZZG z Wieliczki. Śpiewom i dyskusjom nie było końca. Niestety zegarek nieubłaganie wskazywał czas powrotu. Spakowaliśmy bagaż nowych doświadczeń i ruszyliśmy w drogę z nadzieją, iż niebawem zobaczymy się na kolejnej edycji Akademii Młodego Związkowca, a informacje o niej już niebawem!
Na koniec ogromne podziękowania dla gospodarzy z LW Bogdanka za gościnę i ogrom wiedzy praktycznej! Szczęść Boże!

 

 

Swiadczenia 2016  

 

 

notatka